Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 13 in /home/iranmahi/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990
قیمت ماهی کپور نقره ای در بازار - شایلی فیش

قیمت ماهی کپور نقره ای در بازار

مبالغی که برای خرید ماهی کپور نقره ای در نظر گرفته شده است وابسته به چند فاکتور مهم و ضروری می باشد. اصلی ‌ترین فاکتور در تعیین قیمت ماهی کپور نقره ای، نوع پرورشی بودن یا دریایی بودن ماهی است. قطعاً وجود این تفاوت، تغییر قیمت فاحشی را ایجاد خواهد کرد و همچنین طبیعتاً نرخ نیروی انسانی حاکم بر بازار نیز در تعیین قیمت این محصول نقش مستقیم دارد. ولی در کل قیمتی که برای این ماهی در نظر گرفته شده به نسبت کیفیت و خواص آن بسیار مناسب است.

قیمت ماهی کپور نقره ای در بازار

معرفی ماهی کپور نقره ای

معرفی ماهی کپور نقره ای ماهی کپور به ماهی هایی گفته می‌ شود که از فلس های درشت و چندین باله پشتی برخوردار هستند. دهان کشویی این ماهی ها قابلیت بیرون آمدن دارد و حجم دهان آنها نیز زیاد می باشد.

این ماهی ها در دریای خزر زندگی می کنند و اگر به صورت رودخانه‌ ای تهیه گردند، از طولی در حدود ۳۸ سانتیمتر برخوردار می باشند و اگر نوع پرورشی آنها خریداری شود، طول بدن آنها به ۱۵۰ سانتیمتر نیز خواهد خواهد رسید و این ماهی ها تقریباً دراز می باشد و سر بزرگی نیز دارند.

نوع دریاچه ای این ماهی از لجن های موجود در آب تغذیه می ‌کند و نوع پرورشی آنها نیز از انواع کرمها، حشرات و لاشه تخم ماهی های دیگر تغذیه خواهد کرد.

این ماهی به دلیل حجم زیادی که دارد یکی از محبوب ترین انواع ماهی های موجود در بازار است و به صورت مداوم نیز شاهد افزایش حجم فروش آنها در بازار هستیم.

شرکت تولید ماهی کپور نقره ای

شرکت تولید ماهی کپور نقره ای شرکت تولید ماهی کپور در واقع مراکز پرورش ماهی می باشند که با استفاده از تکنولوژی لقاح مصنوعی این ماهی را با کیفیت بسیار ایده آل تولید کرده و به بازار روانه می کنند. در جهت پرورش ماهی کپور باید یکسری از فاکتورها به طور دقیق رعایت شوند که شرکت تولید کننده با آنها کاملا آشناست.

به عنوان مثال در تغذیه ماهی کپور نقره ‌ای، باید موادی لحاظ گردد که در آنها کربوهیدرات، پروتئین، سدیم، پتاسیم و چربی باشد. وجود این املاح معدنی قطعاً برای رشد سریعتر ماهی کپور لازم و ضروری است.

همچنین استخری که برای پرورش ماهی ها در نظر گرفته شده است، باید در هفته دو مرتبه به طور کامل ضدعفونی شود. وجود شرایط لازم برای زندگی کردن ماهی و همچنین تامین غذای مورد نیاز ماهی کپور، بی ‌شک اصلی ‌ترین عامل ها در تولید با کیفیت این ماهی می ‌باشد.

شرکت تولید کننده باید با توجه به استانداردهای جهانی و ضوابط ثبت شده در تجارت بین الملل با کیفیت ترین ماهی کپور نقره ای را تولید کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما