Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 21 in /home/iranmahi/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990
عمده فروش ماهی کپور معمولی - شایلی فیش

عمده فروش ماهی کپور معمولی

ماهی کپور معمولی، نوعی آبزی خوراکی از تیره کپور ماهیان است که در حوضه های دریای خزر و بسیاری از حوضه های آبریز ایران یافت می شود؛ البته در حال حاضر پرورش این ماهی در نقاط گرمسیر ایران (مثلاً استان خوزستان) صورت می گیرد؛ چرا که این ماهی، گرم آبی بوده و در دمای بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد، بهتر پرورش می یابد. عمده فروش ماهی کپور معمولی، این ماده غذایی را با نرخ مناسب در اختیار مشتریان قرار می دهد.عمده فروش ماهی کپور معمولی

نکات مهم در پرورش انواع ماهی کپور

نکات مهم در پرورش انواع ماهی کپور ظاهراً پیشینه پرورش ماهی کپور به کشور چین و زمانی حدود هزار و چهارصد سال پیش بر می گردد.
گفته می شود که این ماهی در آب های گرم جهان، بهتر رشد می کند؛ در ایران نیز شاهد پرورش انواع ماهی کپور در اقلیم های گرم می باشیم.
به طور کلی این ماهیان، همه چیز خوار (انواع نرم تنان، سخت پوستان و …) بوده و در آب های شیرین و گرم، بهتر زیست می کنند؛ بنابراین باید این شرایط را برای آنها فراهم نمود؛ همچنین ماهی کپور، فضای پوشیده از گیاه را دوست داشته و حتی از آنها تغذیه می کند.

در خصوص نکات مهم پرورش انواع ماهی کپور باید گفت که این آبزی برای رشد بهتر به شرایط زیر نیاز دارد:

  • دمای آب بین 25 تا 30 درجه سانتی گراد باشد.
  • PH آب بین 5.6 تا 9 درجه
  • هوادهی و اکسیژن رسانی مناسب (به خصوص وقتی دمای آب، بالاتر می رود)
  • پیشگیری از آلودگی یا گل آلود شدن آن
  • تغذیه ماهی طبق استانداردهای لازم

ناگفته نماند که انتخاب محل مناسب برای احداث استخر یا حوضچه پرورش ماهی کپور در مکان مناسب و دسترسی به منابع آبی خوب، بسیار مهم است.

ماهی کپور معمولی از کجا بخریم؟

ماهی کپور معمولی از کجا بخریم؟ در پاسخ به پرسش مطرح شده، باید گفت که نحوه تهیه ماهی کپور معمولی تا حدودی به مسئله خرید عمده یا جزئی آن بستگی دارد.
مسلماً افراد عادی، این ماهی را جهت مصارف تغذیه ای خانواده از مغازه های عرضه آبزیان خوراکی یا فروشگاه های مواد غذایی پروتئینی خریداری می کنند؛ اما مشتریان عمده این محصول، همواره به دنبال راهی هستند که ماهی کپور را به صورت تازه، با کیفیت عالی، در حجم بالا و قیمت مناسب خریداری کنند.

کلیه خریداران ماهی کپور، باید بیش از هر چیز به ویژگی های ظاهری و سلامت ماهی توجه کنند.
شایان ذکر است که ماهی کپور معمولی، بدنی نسبتاً کشیده داشته و فلس هایی درشت دارد؛ دهان این ماهی از نوع کشویی بوده و حالت بیرون زدگی دارد؛ همچنین سر کپور معمولی نیز تقریباً بزرگ است.

ماهی کپور، طعم لذیذی داشته و می توان آن را به اشکال مختلف، طبخ نمود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما