Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 11 in /home/iranmahi/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990
بازار خرید ماهی کپور معمولی پرورشی - شایلی فیش

بازار خرید ماهی کپور معمولی پرورشی

ماهی کپور معمولی پرورشی ، یکی از انواع ماهی های پر خاصیت می باشد که به علت خواص بالایی که دارد برای سلامتی و درمان بسیاری از امراض بدن مفید می باشد. بازار خرید این ماهی به علت کیفیت بالای خود دارای طرفداران بیشماری است و از سود و رونق بالایی برخوردار می باشد، خرید عمده این ماهی کمک شایانی به ارزان شدن قیمت نهایی آن می کند.

 

تاریخچه تولید ماهی کپور معمولی پرورشی

تاریخچه تولید ماهی کپور معمولی پرورشی به طور کلی ماهی کپور معمولی از انواع اصلی و معروف ماهی های پرورشی بوده که دارای قد حداکثر ۱۵۰ و قد میانگین آن ۳۸ می باشد که اصولا در آب های دریای خزر و تمام حوضه های آب ریز ایران موجود می باشد، دارای فلس های زیادی در جانب خود است که تعداد آن تقریبا تا ۳۲ تا می رسد و یک باله پشتی بزرگ نیز دارد.

دهان آن کشویی است و قابلیت بیرون زدن دارد، بدن این ماهی دراز می باشد و سه برابر ارتفاع آن است و به طور کلی همه چیز خوار است و از ماهی های ریز دریا، نوزاد حشرات، لاشه حیوانات، کرم ها، سخت پوستان و حتی از غذا های دستی و مکمل مانند گندم، جو، آرد گندم، سبوس برنج، کنجاله سویا و… تغذیه می کند.

به طور کلی سابقه پرورش ماهی به کشور چین بر می گردد که مربوط به سه هزار قبل می باشد و با توجه به قدمت پرورش ماهی در دنیا، این فعالیت در ایران از سال ۱۳۰۱ آغاز گردید و سپس این کار با پرورش ماهی مختلف از جمله کپور گسترش یافت، به طور کلی سابقه پرورش ماهی کپور به سال ۱۳۴۵ در ایران صورت گرفت که ۷۵۰ هکتار استخر در پل آستانه گیلان برای پرورش این ماهی احداث شد.

قیمت ارزان ماهی کپور معمولی پرورشی

قیمت ارزان ماهی کپور معمولی پرورشی قیمت ماهی کپور معمولی با توجه به عواملی و نوسانات موجود ثابت نیست و تحت تاثیر عوامل و نوسانات متغیر می باشد که با بررسی این عوامل و نوسانات می توان قیمت تقریبی این محصول را تخمین زد.

به طور کلی فروش ماهی کپور معمولی پرورشی به صورت عمده باعث ارزان شدن قیمت نهایی آن شده و مقرون به صرفه خواهد بود چراکه خریدار و فروشنده در این روش متحمل هزینه های گزاف نخواهند شد و این مساله برای آن دسته از افراد که دنبال قیمت ارزان هستند از اهمیت بالایی برخوردار است، همچنین خرید و فروش غیر حضوری و یا اینترنتی نیز می تواند در ارزان شدن قیمت این ماهی کمک شایانی کند چراکه در این روش دست دلالان و واسطه گران کوتاه خواهد شد و این مساله به نوبه خود باعث ارزان شدن قیمت این ماهی خواهد شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما